Herbold SR 800/600-S7-2
Ref : 2178641-6-GO
Condition : Used
Manufacturer : Herbold
Model : SR 800/600-S7-2
Year(s) : 1998
Quantity : 1
Location : Seller or machines location:
EUROPE (Western and Northern)
Last check : 20 Nov. 2024
Cutting mill / pipe cutting mill
Special mill for shredding pipes
Feeding via feeding shaft (rope pull system)
Manufacturer: NEW HERBOLD, D-74889 SINSHEIM
Rotor diameter: 800 mm
Working width: 600 mm
Drive: 110 kW