Karlville SLIT-UHS-TR-1300 51"
Ref :
2758388-4-W
Condition :
Used
Manufacturer :
Karlville
Model :
SLIT-UHS-TR-1300
Size :
51"
Year(s) :
2020
Quantity :
1
Location :
Seller or machines location:
AMERICA North (USA-Canada-Mexico)
SLITTER REWINDER
Width 51
Unw 39
# Prod Rew 2
Type Of Slitting RAZOR SLITTING 12 BLADES
Web Guide WEB CONTROL
208 VOLTS 60 HZ 30 AMPS
3" OR 6" CORES ON UNWIND
3" CORE ON REWIND
UNWIND ROLL LIFT
LAY ON ROLLER
Other machines similar to Karlville SLIT-UHS-TR-1300 51"
Karlville SLIT JHS 1300 1300 mm
Location :
EUROPE (Western and Northern)
1
Karlville INSPECT 300 300 mm