MBO T460-1-46/4 F
Ref : 2784098-4-AW
Condition : Used
Manufacturer : MBO
Model : T460-1-46/4 F
Year(s) : -
Quantity : 1
Location : Seller or machines location:
EUROPE (Western and Northern)
Folding Machine
Max. sheet width: approx. 460 mm
Folding unit with 4 folding plates
Flat pile feeder
Feed table with adjustable guides
Electronic MBO control unit
Belt delivery
Sheet counter
Adjustable fold rollers
Side lay adjustment
Speed adjustment
Electrical Data:
Voltage: 220 V
Frequency: 50 Hz