Wysong MB110-122 110 TON
Ref : 2777128-3-CP
Condition : Used
Manufacturer : Wysong
Model : MB110-122
Pressure : 110 TON
Year(s) : 2023
Quantity : 1
Location : Seller or machines location:
AMERICA North (USA-Canada-Mexico)
Last check : 20 Apr. 2026
Tonnage 110
Hydraulic
Bending length 122 in
Distance between columns 102 in
Stroke 10 in
Daylight 18 in
Throat 18 in
Approach speed 472 IPM
Bending speed 24 IPM
Table height 36 in
Machine length 159 in
Machine width 88 in
Machine height 116 in