Wysong PH100-120 100 ton
Ref : 2736382-3-CP
Condition : Used
Manufacturer : Wysong
Model : PH100-120
Pressure : 100 ton
Year(s) : 1991
Quantity : 1
Location : Seller or machines location:
AMERICA North (USA-Canada-Mexico)
Last check : 20 Apr. 2026
Tonnage: 100 tons
Overall length: 120"
Distance between housings: 102"
Stroke: 8"
Die space: 17"
Type: Hydraulic
Motor: 10 HP
Dimensions: 128" L-R x 50" F-B x 109" H