JIER LS4-2000-312-84 2000 ton
Ref : 2776857-3-AW
Condition : Used
Manufacturer : -
Model : JIER LS4-2000-312-84
Pressure : 2000 ton
Year(s) : -
Quantity : 1
Location : Seller or machines location:
AMERICA North (USA-Canada-Mexico)
Press force: 2000 ton
Type: Link drive press
Die space: 312 in x 84 in
Stroke: 30 in
BDC: 0.5 in
Speed: 10-20 SPM
Max die height: 54 in
Slide adjust: 12 in
Moving bolster height: 24 in