MTCC-36-15 Thermascrew Blancher
Ref : 2514969-7-GO
Condition : Used
Manufacturer : -
Model : MTCC-36-15
Short Description : Thermascrew Blancher
Year(s) : -
Quantity : 1
Location : Seller or machines location:
AMERICA North (USA-Canada-Mexico)
Last check : 10 Oct. 2024
Stainless Steel contact and construction,
Mounted on a Stainless Steel frame, with a 36" Diameter Internal Auger Screw,
with a 5 HP Drive Motor.
Overall Dimensions 27" Long x 68" Wide x 93" High