SBH330-508TH
Ref : 2676204-2-CP
Condition : Used
Manufacturer : -
Type : SBH330-508TH
Year(s) : 2018
Quantity : 1
Location : Seller or machines location:
EUROPE (Western and Northern)
Last check : 09 Jul. 2025
SUNHOPE Roll fed square bottom paper bag machine - flat handle
Condition Used (visible in production)
Bag width Min. 150 - Max. 330 mm
Bag bottom (min. - max) Min. 70 - Max. 180 mm
Tube lenght Min. 280 - Max. 530 mm
Max roll diameter 1500 mm
Web width range 530 - 1050 mm
Paper Roll Core Dia. 76 mm